Akce

Letní den s NF Šestý smysl

Letní den s NF Šestý smysl

12.06.2016 00:00

Letní den s Nadačním fondem Šestý smysl - 12.6.2016

Ani déšť v neděli 12. června neodradil malé a velké návštěvníky tradičního Letního dne s NF Šestý smysl v areálu fotbalového hřiště SK Střešovice a přinesl štěstí malému Jakubovi, který díky štědrosti návštěvníků a sponzorů absolvuje pobyt v rehabilitačním Centru Hájek. Rehabilitační léčba metodou THERASUIT(intenzivní rehabilitace ve speciálním obleku) mu zlepší držení těla a přirozený pohyb nutný k jeho samostatnosti. Největší částkou přispěla hudební skupina Tata/Bojs. Její členové věnovali do charitativní sbírky celý výtěžek svého květnového koncertu v Divadle v Celetné!

Letní den se stal oblíbenou sportovně-charitativní akcí a nabídl dětem i dospělým mnoho zajímavých akcí a atrakcí. Unikátní byla nabídka Městské Policie hl. m. Praha. V jejím stánku si odvážlivci vyzkoušeli vratkou procházku s brýlemi simulujícími tři promile alkoholu v krvi a nebyl to snadný pochod mezi kuželi. Hasičskou stříkačku z 19. století přivezli Dobrovolní hasiči z jihočeského Pluhova Žďáru a děti s vervou soutěžily ve stříkání na cíl. Ostraha Letiště Praha sklidila bouřlivý aplaus za ukázky zásahu služebních psů proti výtržníkům v různých situacích. Nekompromisní vlčáci budili velký respekt diváků a nikdo by se nechtěl stát předmětem jejich zájmu. Hasiči hl. města Prahy vpustili do svého vozu CAS nadšené zvědavce a osvětlili postupy zásahů.

Celé odpoledne děti dováděly v zorbovacích koulích a zjišťovaly, jak silná je zemská přitažlivost. Vyřádily se na skákacím hradu, skluzavce či trampolíně. Malí výtvarníci si vyzkoušeli malování na sklo či tvoření z Barevného písku a odnášeli si své originální výtvory domů. Děti rozesmál pohotový klaun s balonkovou show, na obličeji jim vykouzlil roztodivné malůvky a kdo měl chuť dal si i cukrovou vatu. 

Fandit pak všichni mohli malým fotbalistům v rámci žákovského turnaje i velkému zápasu dospělých. Proti sobě nastoupily týmy NF Šestý smysl a neziskové organizace složené ze známých osobností Real Top Praha. V obou týmech byly vidět známé tváře z kulturního i sportovního života, a tak diváci mohutně povzbuzovali členy skupiny Tata/Bojs, herce Davida Novotného, Jiřího Panznera, Láďu Hampla, Leoše Nohu, zpěváka Otu Balage nebo třeba sportovce Sašu Saláka, Luboše Kozla, Ericha Brabce a mnohé další. Přátelský zápas proběhl s obrovským nasazením fotbalistů i diváků a byl krásnou tečkou za podařenou nedělí. Team Real Top Praha nakonec zvítězil 3:1.

Poděkování patří všem, kteří přispěli malému Jakubovi na efektivní léčbu. Návštěvníkům, kteří vhodili peníze do kasiček, Městské části Praha 6 a všem ostatním sponzorům a partnerům akce. 

Rodiče Jakuba pak převzali šek na celkem 58.373 a mohou nyní se synem odjet do rehabilitačního Centra Hájek.


NF Šestý smysl můžete podpořit i zasláním SMS ve tvaru: „DMS SESTYSMYSL“ na číslo 87 777

(Cena jedné DMS je 30 Kč, Nadační fond Šestý smysl obdrží 28,50 Kč, více info na www.darcovskasms.cz)


Letní den s NF Šestý smysl